לא משאירים אף חייל בודד – משדר התרמה

לא משאירים אף חייל בודד! מבצע התרמה לחיילים בודדים ללא עורף משפחתי

חברת מלח הארץ השתתפה במבצע התרמה לחיילים בודדים ללא עורף משפחתי בשיתוף אתר וואלה.

חברת ״מלח הארץ״ יצאה למהלך התרמה למען חיילים חסרי עורף משפחתי, בשיתוף אתר "וואלה" וחברות נוספות למטרת גיוס תרומות לחיילים בודדים. במסגרת ההתרמה, פורסמו מספר סיפורים אישיים ומרגשים של חיילים בודדים שנעזרו בסיוע של העמותה. בתאריך ה-15.12 שודר משדר התרמה לייב באתר בהנחיית מירב מילר.

בצה״ל משרתים כ-7000 חיילים בודדים, כמחצית מהחיילים הבודדים הם ישראלים שיש להם משפחה בארץ אך היא אינה מעניקה להם עורף משפחתי. חיילים אלו הם יוצאי החברה החרדית או צעירים בסיכון (ילדים אשר גדלו במשפחות אומנה, פנימיות, חלקם אף מגיעים הישר מהרחוב). הצורך ומתן מענה לאוכלוסיה זו עלה בהשפעת שינויים חברתיים אשר חייבו התייחסות מחדש על החיילים הבודדים. ליווי החיילים מתבצע טרום הגיוס, במהלך השירות הצבאי וכחמש שנים לאחר השחרור.

לא משאירים אף חייל בודד, מבצע התרמה לחיילים בודדים ללא עורף משפחתי - מלח הארץ

(עיצוב בפרו בונו: יעל אשת)

אירוע התרמה ע״ש מייקל לוין ז״ל

אירוע התרמה מיוחד עבור התוכנית לחיילים בודדים חסרי עורף משפחתי במרכז לזכרו של מייקל לוין לסיוע לחיילים בודדים. חיילים רבים, שמתנתקים ממשפחותיהם מסיבות שונות, זקוקים לתמיכה וסיוע על מנת לצלוח את השירות הצבאי ולהשתלב במעגל החיים אחריו. הכירו את האיש שהקים את המרכז ואת התוכנית המיוחדת למען חיילים בודדים חסרי עורף משפחתי במשך שנים ארוכות ניהל ציקי אוד את מרכז המידע לעולים ולתיירים בסוכנות היהודית. אט אט, מחוץ לתפקידו הרשמי, החל לסייע לחיילים בודדים לאורך תהליך ההתחיילות.

העמותה – המרכז לזכרו של מייקל לוין לסיוע לחיילים בודדים, הוקמה ב-2009 בעקבות חזונו של מייקל המנוח ליצירת קהילה חמה ותומכת. כיום כבר תומך המרכז באלפי חיילים בודדים בשתי זרועות שונות. עולים חדשים וישראלים חסרי עורף משפחתי, כאלה שנולדו וגדלו בארץ אך מסיבות מגוונות אינם נמצאים בקשר עם משפחתם. אותה חיילים בודדים מגיעים משתי אוכלוסיות מרכזיות: חרדים שיצאו מהקהילה ומשפחתם מסרבת להכיר בהם וצעירים בסיכון מרקעים שונים.

"כיום יש לנו מרכזים בירושלים, תל אביב ובאר שבע" מספרת מיכל ברמן, מנכ"לית העמותה, על הפעילות שהחלה לפני שש שנים. "הפעילות שלנו ממוקדת בשלושה תחומים – דיור, חברתי-קהילתי וייעוץ וליווי אישיים".
למאמר המלא – https://finance.walla.co.il/item/3400591

מועדון בבאר שבע, תחומי הסיוע לחיילים מתוך מקום אישי

הסניף החדש של המרכז לחיילים בודדים, שקם בבירת הנגב לפני כשנתיים, מסייע בעיקר לחיילים שלא ניצבת מאחוריהם משפחה. החל מצרכים בסיסיים, דרך פעילויות חברתיות ועד מיצוי הזכויות. זו הדרך לדאוג שגם אחרי השחרור הצעירים הללו יעמדו על הרגליים.
למאמר המלא – https://finance.walla.co.il/item/3400594

מה קורה לחיילים בודדים אחרי השחרור? מי מלווה אותם? סיפור אישי של חייל משוחרר מרקע חרדי

חיילים בודדים רבים חסרי עורף משפחתי מוצאים את עצמם בצומת דרכים כאשר הם ניצבים בפני שחרור מצה"ל והם זקוקים להכוונה, ייעוץ ולפעמים אפילו קורת גג. במרכז לחיילים בודדים הם מוצאים את התמיכה הזו ו"סוף כל סוף מקבלים תחושה שהם לא לבד"
למאמר המלא – https://finance.walla.co.il/item/3401704

משפחות מלוות, תהליך ההתאמה, סיפור אישי של משפחה וחייל בודד

שלומי אברג'ל חזר בשאלה, התגייס והתרחק ממשפחתו הביולוגית. כאשר הבין שחסרה לו כתף תומכת ואוזן קשבת, המרכז לחיילים בודדים סייע לו לאתר משפחה מלווה, והוא הפך לחלק בלתי נפרד ממנה. "אתה עוזר להם להגשים חלומות ולהאמין שוב בבני אדם", מספרת אם המשפחה.
למאמר המלא – https://finance.walla.co.il/item/3400593

הפוטנציאל שקיים בכל חייל בודד ואיך בסיוע העמותה הוא יכול לממש אותו, סיפור הצלחה אישי של חייל בודד משוחרר

בגיל 17 החליט ישי סייג לעזוב את הישיבה בה למד ואחרי שהשתכנע להתגייס, מצא עצמו ללא עורף משפחתי או מעגלים חברתיים: "הייתי דתי מדי לחילונים וחילוני מדי לדתיים". אט אט – המצב השתנה וכיום הוא מתנדב בעמותה ומסייע לה להתפתח. סיפור עם סוף טוב.
למאמר המלא – https://finance.walla.co.il/item/3400595

כנגד כל הסיכויים: מנער בסיכון למאבטח במשרד ראש הממשלה

הוא ברח מהבית כשהיה בן 13 בלבד, לאחר שאיבד אמון ברשויות הרווחה, יצא לדרך חדשה והיום מהווה דוגמה למופת. "אני לא מחשיב את עצמי כמלח הארץ", אומר משה אליהו, "אבל כיף לשמוע שזה מה שחושבים עליי".
למאמר המלא – https://finance.walla.co.il/item/3402770

ליאורה רובינשטיין, מנהלת התוכנית לחיילים בודדים ישראלים חסרי עורף משפחתי המליצה על משה אליהו כאדם שלדבריה הוא מלח הארץ: "כשהמציאו את הביטוי 'מלח הארץ' זה היה לאנשים כמוהו". "אני לא מחשיב את עצמי כמלח הארץ, אבל כיף לשמוע שזה מה שחושבים עליי" אומר אליהו בצניעות. הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת לצעירים שמתמודדים עם דברים דומים לאלו שאני התמודדתי הוא להשקיע בלימודים, תמיד ללכת בדרך הישר ולא להסתבך עם דברים שתצטערו עליהם במהלך השנים". 

אילנה גולן מנהלת השיווק של חברת מלח הארץ

אילנה גולן, מנהלת השיווק של "מלח הארץ": נרתמנו למבצע ההתרמה למען החיילים הבודדים מתוך חיבור אמיתי התואם את ערכי 'מלח הארץ', חברה שורשית אשר פועלת בישראל משנת 1922 ומצמיחה תעשיה מועילה לאדם, לקהילה ולסביבה. החיילים הבודדים בישראל הם מלח הארץ האמיתי, מתמודדים עם בדידות, אבטלה, מצבי חרדה, וכל זאת ללא תמיכת המשפחה. תקופת הקורונה היא תקופה קשה המלווה בתחושת חוסר ודאות עבור כולנו ובמיוחד עבור החיילים הבודדים, אשר נאלצים להתגבר על אתגרים בחיי השגרה, ואלה מתעצמים בשל המצב. אני נרגשת שהכסף שייאסף ביום מיוחד זה, ישמש את מתנדבי העמותה בפעילות המבורכת למענם".

דילוג לתוכן