על קצה המזלג – טיפים לשדרוג מנות עם מלח

איך משדרגים מנות פופלריות עם מעט מלח?

קדירה מלאה בטעם

רובנו חושבים כי על מנת להשתמש בפחות מלח, כדאי להמליח את המזונות בסוף. האמת היא שאם מבשלים מאכל קדירה, מאכל בו "סוגרים" את הבשר או את העוף הרי המלח לא יגיע למעמקי הבשר ונאלץ להשתמש ביותר מלח על מנת להגיע למליחות הרצויה. לכן המליחו מאכלי קדירה בתחילת הבישול, ובסוף תקנו טעמים במידת הצורך.

ביצים ומלח

למלח בישול יש עוד אפקטים מלבד השריית הטעם המלוח, הוא מייבש, ולכן עלול לגרום לכיווץ חלבונים – בבשר ובביצים. כשרוצים להמליח ביצים, למשל בחביתה, המליחו אותן ממש לפני הבישול – בסיום הטריפה, או במהלך הבישול עצמו. כך תאפשרו לחביתה לקבל טעם מלוח אחיד.

החציל מריר?

כדי למגר את הטעם המריר של החצילים, חתכו אותם לפרוסות או לקוביות ופזרו עליהם מלח. השהו את החצילים עם המלח למשך כ-15 דקות. סננו וטגנו את החצילים. המלח יספח את הנוזלים ואת המרירות של החציל ובנוסף גם יכווץ את התאים שלו ובכך החציל יספוג פחות שמן בטיגון.

שדרוג השניצל

הוסיפו לפרורי הלחם מלח גס (ביחס של רבע כוס מלח גס לכל כוס פרורי לחם) נסו להכין שניצל הפוך: ראשית, צפו את השניצל בפרורי לחם ולאחר מכן טבלו אותו בבלילת ביצה, ואז צרבו אותו על מחבת פסים או בשמן לקבלת שניצל טעים במיוחד.

מלח במרק

במרק וברוטב, הוסיפו מלח רק בסוף הבישול, מלח לא מתאדה עם המים (בניגוד לסוכר, למשל). אידוי ובישול מרק עם מלח יגרום לריכוז יתר של המלח, ולתחושה של מרק מלוח מדי.

על האש

כדי לשמור על עסיסיות הבשר בזמן צלייתו, יש להמליחו רק לאחר הצלייה.

עדשים, אפונה ושעועית

בעת בישול קטניות, יש להוסיף את המלח רק בסוף הבישול.

מעטפת מלח

ניתן לאפות בתנור דגים במעטפת של מלח, המלח עוזר לשמור על עסיסיות המנה. ולא גורם למנה להיות יותר מלוחה.

 


חברת "מלח הארץ" היצרנית המובילה של מלח איכותי למזון בישראל מאז 1922 בעתלית ובאילת. החברה הינה חברה שורשית ומתחדשת, המצמיחה תעשיה מועילה לאדם, לקהילה ולסביבה.

מוצרים קשורים

חברת מלח הארץ מציעה מגוון רחב של מוצרי מלח ושמה דגש על איכות גבוהה, מוצרים בריאים וטעימים תוך שמירה על איכות הסביבה. חברת מלח הארץ מציעה מגוון רחב של מוצרי מלח ושמה דגש על איכות גבוהה, מוצרים בריאים וטעימים תוך שמירה על איכות הסביבה. מוצרי מלח ושמה דגש על איכות גבוהה, מוצרים בריאים וטעימים תוך שמירה על איכות הסביבה.

דילוג לתוכן