מלח ושימושיו השונים – שימושים למלח שלא הכרתם

שימושים שונים למלח

גלו את סודות המלח – איזה עוד דברים אפשר לעשות עם מלח?

כמה שימושים יש למלח שאנחנו מכירים? מה עוד אפשר לעשות איתו מעבר לתיבול מזון? ממרכז הכלכלה למרכז השולחן – מלח תמיד היה מרכיב עיקרי וחשוב. מה שהיה בעבר דרך חשובה ועיקרית לשימור אוכל התפתח לעוד עשרות שימושים שונים – חלקם יפתיעו אתכם יותר מאחרים.

מלח נודע באיכויות השימור והניקיון, בשמירה על ריח ובתועלות קוסמטיות, ולאינספור שימושים שונים בבית ובגינה – והכל באופן טבעי. לפניכם כמה שימושים מפתיעים במלח:

מניעת השפרצה של שמן רותח – שכחו מכתמי השמן על הכיריים ועל הקיר, פזרו קצת מלח גס בשמן הרותח לפני שאתם שמים את השניצל והוא לא יקפוץ החוצה. 

דחיית פרעושים – רק לפזר במלונה או במקום הלינה של הכלב כשהם נקיים, ושכחו מהמציקים הקטנים. 

העלמת ריח של שום – חתכתם שום לפני דייט? פזרו מלח גס על הידיים עם טיפה לימון, המלח יספוג את הריחות של השום במהרה.

הרמת ביצה שנשברה – אין מרגיז מלשבור ביצה באמצע הבישולים בהתחשב בכמות הזמן שנדרש להצליח לאסוף אותה. פזרו מלח על כל הבלאגן, ועד סוף הבישולים תוכלו לנקות את הביצה בקלות.

דאודורנט נעליים – השאירו את נעליכם מלאות הארומה בחוץ עם שתי כפיות מלח, והברישו יום למחרת. המלח ירענן את הנעל ויעלים את הריחות הלא נעימים.

קוטל עשבים טבעי – פזרו מלח גס בין החריצים והשאירו ללילה, ושפכו מים רותחים. המלח מחסל את העשבים השוטים שגודלים בין חריצי הרצפה והקירות.

קירור במהירות שיא – שימו את בקבוקי השתיה החמים שקניתם בתוך קרח ופזרו עליו הרבה מלח דק. לא תאמינו כמה מהר הוא יתקרר. 

ניקוי קרש חיתוך – מלח וחומץ משמשים תערובת ניקוי מעולה. שפכו אותה על הקרש, שפשו חזק ושפכו מים רותחים כדי להעלים את הסימנים העקשנים יותר.

נרות ללא טפטוף – הכינו את עצמכם לחנוכה וטבלו את הנרות בתמיסת מלח חזקה לכמה שעות, ותנו להם להתייבש. המלח שומר על הנר שלא יטפטף ובכך מונע לכלוך ושאריות שעווה. 

הפחתה של סימני עייפות ומראה שפתיים מלאות – קצת צמר גפן ספוג במים עם מלח יוציא את הלחות וימתח את העור העייף מתחת לעיניים. מריחתו בעדינות על השפתיים היבשות יגרום ליצירת לחות מחודשת.

למלח עוד עשרות שימושים שונים, החל מניקיון סירים ופתיחת סתימות ועד הסרת סימני ליפסטיק מכוסות ומניעת השחמה של ירקות חתוכים. ולאלה שמאמינים, גם הגנה מעין הרע. פעם הבאה שאתם מתבלים את הסלט שלכם תנו קצת כבוד למלח שעל השולחן, וגלו איך עוד הוא משתלב אצלכם בבית.

 


"מלח הארץ" היצרנית המובילה של מלח איכותי למזון בישראל מאז 1922, הנה חברה שורשית ומתחדשת, המצמיחה תעשיה מועילה לאדם, לקהילה ולסביבה. "מלח הארץ" מובילה את מהלך מיתוג עולם המלח בישראל ומציעה מגוון רחב של מלח ים משובח בטעמים, במרקמים ולשימושים שונים. "מלח הארץ" מנהלת בבריכות המלח באילת ובעתלית פרויקט ממושך המאפשר קיומה של סביבה מוגנת עבור עופות המים. בשיתוף ארגוני שמירת הטבע ומתנדבים מתקיימת באזור בריכות המלח פעילות הגנה על הצפרות והטבע כחלק משגרת העבודה. לטובת שימור והגנה על עופות המים הקימה החברה מצפורים ואיים מלאכותיים המהווים אזורי קינון בטוחים והיא אף תומכת במחקרים ובמעקב באמצעות טיבוע והצבת מצלמת תצפית באזורי קינון.

דילוג לתוכן