כתבות ומאמרים

salt of the earth
יוני 12, 2019
שאלות ותשובות - מלח מועשר ביוד

שמעתי שיוד משמש לרפואה, מה ההבדל בינו לבין היוד במלח המועשר ביוד? יוד משמש את עולם הרפואה לחיטוי פצעים (למשל פולידין או פובידון), כחומר ניגוד לצורך בדיקות שונות, כחומר גלם לטיפול בבלוטת התריס. היוד המשמש את ה"מלח מועשר ביוד" של 'מלח הארץ' הינו בתרכבות מלח מסוג אשלגן-יודאט (KIO3) הנהוגה בשימוש במגוון רחב של מדינות והינה בטוחה לשימוש על פי ארגון הבריאות העולמי.

כיצד ההמלצה לצרוך מלח מועשר ביוד מסתדרת עם ההמלצות להפחתת מלח? משרד הבריאות ממליץ על צריכה של ככפית מלח ליום (5-6 גרם) והחלפת המלח השולחני במלח מועשר ביוד, כאשר כפית מלח כזה מכילה 150 מק"ג יוד (הקצובה היומית המומלצת). אם נצליח להחליף רק חצי כפית מלח במלח מועשר ביוד נשיג 50% מצריכת היוד היומית המומלצת  למבוגר וגם לא נחרוג מצריכת המלח המומלצת.

מה הכמויות המומלצות לצריכת יוד? חצי כפית מלח מועשר ביוד (כ-2.5 גרמים) מכילה כ- 75 מק"ג יוד ויכולה להיות בסיס לצריכת יוד יומית בריאה. מעבר לכך יוד נמצא בעיקר באצות, דגי ים, ביצים וחלב ניגר שיכולים להשלים את כמות היוד המומלצת. כמות צריכת היוד היומית המומלצת לפי המלצת משרד הבריאות:

 

​קבוצה ​קצובה יומית*
(לפי גיל ו/או מגדר) (מק"ג)
​ילדים (1 – 8 שנים) ​90
​ילדים/נערים (9 – 16 שנים) ​120
​מבוגרים ​150
​נשים הרות ​220
​נשים מניקות ​290

*הקצובה היומית המזערית על פי משרד הבריאות.

מה הסיכון בצריכת יוד מופרזת? צריכת יוד מופרזת עלולה לפגוע בבלוטת התריס. עם זאת, עודף יוד בתזונה נדיר מאוד בישראל. הכמות הגבוהה ביותר שצרך אדם ישראלי בודד הייתה כ-300 מק"ג ליום (פחות משליש מהטווח העליון לאדם בוגר – 1,100 מק"ג ליום). על מנת להגיע לצריכה מופרזת על אדם בוגר לצרוך כמות בלתי סבירה של מעל 7 (!!) כפיות מלח מועשר ביוד ליום.

האם היוד שנמצא במלח "הולך לאיבוד" במהלך בישול או אפייה? לפי בדיקות שבוצעו ע"י מומחים בתחום נמצא כי רוב היוד שבמלח המועשר באשלגן-יודאט (כמו המלח מועשר ביוד של 'מלח הארץ') נותר במזון במהלך האפייה והבישול. מלח מועשר אשלגן-יודאט יציב באקלים חם ולח. במהלך אפייה ובישול עלול להיגרם הפסד של כעשירית בלבד מכמות היוד במלח זה.

יש לי בבית מלח ים. הוא לא עשיר ביוד באופן טבעי? לא. למרות שמי הים מכילים יוד, המלח המתקבל מהם מכיל כמויות יוד נמוכות מאוד, כי רובו המוחלט של היוד מסולק בתהליך ההפקה של המלח. תכולת היוד במלח ים נמוכה מאוד והינה לרוב פחות מ 0.01 מק"ג ב 1 גרם – כמות שאינה מתאימה לכמות היוד המומלצת בתזונה.

באילו אזורים ומדינות בעולם יש חובה להעשיר את המלח ביוד? נכון להיום קיימות מעל 100 מדינות מכל רחבי הגלובוס בכל היבשות, שבהן קיימת חובת העשרת המלח ביוד. סין, הודו, ערב הסעודית, מצרים, טורקיה, בולגריה, פולין, רומניה, ברזיל, ארגנטינה, קנדה (ואפילו הרשות הפלשתינית) הן חלק מהמדינות בהם קיימת חובת מכירת מלח מועשר ביוד.

סיפרו לי שיש לי "אלרגיה ליוד". אז אסור לי לאכול מזון עם יוד? "אלרגיה ליוד" היא מיתוס רפואי שגוי. על פי בדיקות ומחקרים עדכניים, היוד אינו גורם לתגובה אלרגית בגוף. אלרגיה למזון היא נדירה ועלולה להתפתח עקב חשיפה לרכיבי חלבון במזונות מסויימים כגון חלב פרה, אגוזים, בטונים, ביצים, דגים וסויה. כמו עוד מעל ל- 20 יסודות קורט, היוד נמצא בגוף ואינו מעורר תגובת יתר חיסונית ולכן אינו גורם לאלרגיה. כך גם היוד הנקלט בגוף לאחר צריכת מלח המועשר באשלגן-יודאט (כמו המלח מועשר ביוד של 'מלח הארץ'). לעתים משתמשים בבדיקות רפואיות ביוד (כחלק מתמיסה לשתייה או להזרקה) כחומר ניגוד שתפקידו לצבוע את האיברים ולשפר את יכולת הניתוח של הבדיקה. ככל שמתעוררים תסמינים או תופעות לוואי לאחר החשיפה, הם נובעים כנראה מצמיגות חומרי הניגוד ולא כתוצאה מהחשיפה ליוד.

 

 


"מלח הארץ" היצרנית המובילה של מלח איכותי למזון בישראל מאז 1922, הנה חברה שורשית ומתחדשת, המצמיחה תעשיה מועילה לאדם, לקהילה ולסביבה. "מלח הארץ" מובילה את מהלך מיתוג עולם המלח בישראל ומציעה מגוון רחב של מלח ים משובח בטעמים, במרקמים ולשימושים שונים. "מלח הארץ" מנהלת בבריכות המלח באילת ובעתלית פרויקט ממושך המאפשר קיומה של סביבה מוגנת עבור עופות המים. בשיתוף ארגוני שמירת הטבע ומתנדבים מתקיימת באזור בריכות המלח פעילות הגנה על הצפרות והטבע כחלק משגרת העבודה. לטובת שימור והגנה על עופות המים הקימה החברה מצפורים ואיים מלאכותיים המהווים אזורי קינון בטוחים והיא אף תומכת במחקרים ובמעקב באמצעות טיבוע והצבת מצלמת תצפית באזורי קינון.

כתבות ומאמרים

הצג הכל