מסלול הליכה היקפי למשפחות הוקם סביב פארק הצפרות באילת

צילום יאיר זעפרני - מסלול הצפרות

במסלול החדש הכשירה "מלח הארץ" תוואי, עבודת עפר, ושילוט

בפארק הצפרות באילת נחנך לאחרונה מסלול הליכה היקפי למשפחות ולמטיילים.  המסלול הסובב את הפארק המוכר והמתוייר נועד לרווחתם של משפחות, מטיילים וצפרים המגיעים אליו מכל רחבי הארץ והעולם היכולים כעת לחוות ולצפות במינים רבים של ציפורים ועופות מים וכן ליהנות מטיול רגלי חוויתי ושובר שגרה.

השביל שאורכו כ- 3 ק"מ מקיף את כל הפארק ובחלקו נכנס אל תוך הפארק שלאורכו ניבטים נופי העיר אילת והרי אדום.

"מלח הארץ" יזמה את הכשרתו של השביל מתוך רצון לעודד את התיירות בדרום ובפרט בעיר אילת, תוך חשיפה ושמירה על אוצרות טבע מקומיים. פארק הצפרות באילת, השוכן מתחם בריכות המלח באילת מושך אליו מטיילים רבים מטיילים ובעקבות חניכת השביל מצפים בחברת מלח הארץ כי מספר המבקרים במקום יגדל משמעותית.

הקמת המסלול ההיקפי בפארק הצפרות, הינה חלק מהפרויקט הממושך שמנהלת חברת מלח הארץ בבריכות המלח באילת ובעתלית, המאפשר קיומה של סביבה מוגנת עבור עופות המים. בשיתוף החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים ופארק הצפרות באילת ומתנדבים נוספים, מתקיימת באזור בריכות המלח פעילות הגנה על הצפרות והטבע כחלק משגרת העבודה. לטובת שימור והגנה על עופות המים, גידרה "מלח הארץ" את אזורי הבריכות נגד טורפים והקימה מצפורים ואיים מלאכותיים המהווים אזורי קינון בטוחים, זאת לצד תמיכה של החברה במחקרים ובמעקב באמצעות טיבוע והצבת מצלמת תצפית באזורי הקינון.

צילום: יאיר זעפרני


"מלח-הארץ" היצרנית המובילה של מלח איכותי למזון בישראל מאז 1922, הנה חברה שורשית ומתחדשת, המצמיחה תעשיה מועילה לאדם, לקהילה ולסביבה. "מלח-הארץ" מנהלת בבריכות המלח באילת ובעתלית פרויקט ממושך המאפשר קיומה של סביבה מוגנת עבור עופות המים. בשיתוף ארגוני שמירת הטבע ומתנדבים מתקיימת באזור בריכות המלח פעילות הגנה על הצפרות והטבע כחלק משגרת העבודה. לטובת שימור והגנה על עופות המים הקימה החברה מצפורים ואיים מלאכותיים המהווים אזורי קינון בטוחים והיא אף תומכת במחקרים ובמעקב באמצעות טיבוע והצבת מצלמת תצפית בתוך אזורי הקינון. "מלח  הארץ" מובילה את מהלך מיתוג עולם המלח בישראל ומציעה מגוון רחב של מלח ים משובח בטעמים, במרקמים ולשימושים שונים.

דילוג לתוכן